Karbel Hotel’de tatil çok güvenli. Otelimizde aldığımız hijyen önlemlerini incelemek için tıklayın.

Bölge Hakkında

Karbel Hotel | Bölge Hakkında...

Ölüdeniz / Türkiye

Adındanda anlaşılacağı gibi bir göl niteliğinde olan Fethiye Ölüdeniz ( Blue Lagoon ) Fethiye ilçemize bağlı olup; Muğla il sınırları içerisinde bulunan Bodrum, Marmaris, ve Dalyan kadar özelliklede yabancı turistlerin tercih ettiği güzel ülkemizin en önemli Turizm beldelerinden bir tanesidir.

Muhteşem atmosferi ile her yıl yüzbinlerce insanı misafir eden Ölüdeniz; Türkiye’nin tanıtım filmlerinde de en başta gösterilmektedir.

Ülkemizin Mavi Bayraklı Plajları’ndan olan Fethiye Ölüdeniz ( Blue Lagoon ) 2006 yılında büyük bir oy çoğunlu alarak Dünyanın En güzel Plajı seçilmiştir.

Ölüdeniz’de Belcekız plajı dışında,Kıdrak plajı’da bulunmaktadır. Ölüdeniz; en şiddetli rüzgarlarda bile durağan masmavi suları ile dikkat çekmektedir. Anadolunun güneybatısında yer alan Ölüdeniz; Likya Medeniyetinde ”Işık ve Güneş diyarı”, Ortaçağ Medeniyetlerinde ise ”Uzak Diyar” olarak isimlendirilmiştir.

Yemyeşil ağaçlarla kaplı doğası,Turkuaz rengi, en şiddetli rüzgarlardan bile etkilenmeyen muhteşem durağan suyunda tek bir yosun göremeyeceğiniz Ölüdeniz Tatil amaçlı her yüzbinlerce ziyaretçisine ev sahipliği yapmaktadır.

Ölüdeniz beldemizde Blue Lagoon plajı dışında Belcekız Plajı, Kumburnu plajıve daha çok muhafazakar ailelerin tercih ettiği Kıdrak plajı’nda serinleme şansı bulabilirsiniz.

Dünya üzerinde Yamaç Paraşütü yapabileceğiniz en güzel konuma sahip olan Ölüdeniz’de bir çok spor aktivitelerinin dışında Ölüdeniz çevresinde bulunan Dünyaca ünlü koylarıda ( Kelebekler Vadisi, Aya Nichola Adası, Deve Plajı vs) günlük bot turları ve özel teknelerle gezme şansı bulabileceksiniz.

Ölüdeniz’in doğal güzellikleri, coğrafi konumu ve eski çağlara dayanan tarihi ile Türk turizminin en domino taşlarından birisidir.

Bu kadar seçeneği bulabileceğiniz Turizm kenti için Ölüdeniz’in görülecek yerlerini ve aktivitelerini sizler için derledik.

Ölüdeniz’de Gezilecek Yerler

Blue Lagoon: Ölüdeniz’ın adını da almış olduğu Dünya’nın uzak ara en iyi plajlarından bir tanesidir Blue Lagoon. Ücretli olarak girilen Blue Lagoon plajıyılın her dönemi dalgasız ve durağan suyu ile adı gibi ölü bir denizi andırmaktadır.Muhteşem plajı ve sığ suyu ile şüphesiz Ölüdeniz’in en önemli bölgesidir.Ölüdeniz tatilinizde Ölüdeniz’in gezilecek yerleri listenizde birinci sırada Blue Lagoon Plajı’nın bulunması gerekir.

Belcekız Plajı: Ölüdeniz tatilinde en çok tercih edilen lokasyon Belcekız Plajı’dır.Ölüdeniz Otellerinin ve restaurantlarının hemen bitiminde yer alması ve halka açık olmasından dolayı Ölüdeniz’in en önemli yeri olma özelliği taşımaktadır.Blue Lagoon Plajı sağ kısmında  Kıdrak Plajı ise sol kısmında bulunmaktadır.

Kıdrak Koyu: Ölüdeniz plajının hemen sol tarafında yaklaşık 900 metre mesafede bulunmaktadır.Ölüdeniz’in en pöpüler kamp alanları içerisinde de bulunan Kıdrak Koyu sakinliği bakımından daha çok muhafazakar ailer tarafından tercih edilmektedir.Ölüdeniz tatilinde biraz daha sakinlik arayan misafirlerimiz için tavsiyemizdir Kıdrak Koyu ve Plajı.

Kelebekler Vadisi: Fethiye’nin Faralya Köyü’nde bulunan Kelebekler Vadisi;Ölüdeniz’in en çok bilinen ve en merak edilen lokasyonlarından bir tanesidir.Ulaşımın teknelerle sağlanan Kelebekler Vadisi her yıl yüz binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir.Bungalow tarzı evlerde çadırlarda konaklanma sağlanılan bölge özellikle Dünya genelindeki gezginler tarafından rağbet görmektedir.Muhteşem doğanın deniz ile buluştuğu Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz Tatilinizde gezi güzergahınızda kesinlikle bulunması gereken yerlerden bir tanesi.

Kabak Koyu: Fethiye Ölüdeniz’e 15 km mesafede bulunan ve tarihte Işıklar Ülkesi olarak anılan Faralya Köyü sınırları içerisinde yer alan Kabak Koyu,muhteşem doğasının yanında kusursuz denizi ile de misafirlerini kucaklamaktadır.Dış dünya ile bağlantınızın kesileceği Kabak Koyu,her şeyden her düşünceden uzak kalabileceğiniz ve tatilinizi huzur ve sakinlikle geçirebileceğiniz tamamen saklı bir cennettir.Ölüdeniz’de gezilecek yerler listenize Kabak Koyu’nu kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Likya Yolu: Panaromik olarak Ölüdeniz Manzarasını seyredebileceğiniz ve tertemiz Ölüdeniz doğası ile baş başa kalabileceğiniz tarihi Likya Yolu,Ölüdeniz Tatilinize extra bir deneyim katacaktır.Trekking tutkunlarının sıklıkla gezintiye çıktığı Likya Yolu,deniz ve kumsaldan sıkılan misafirlerimiz için tavsiye edebileceğimiz lokasyonlardan bir tanesi.